W okolice Krakowa wynajętym samochodem

wynajem samochodów wycieczki po małopolsceKraków to drugie miasto w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę jego mieszkańców, na uwagę zasługuje jednak również to, że mamy w jego przypadku do czynienia z wyjątkowo ważnym centrum zarówno kulturalnym i akademickim, jak i gospodarczym i usługowym.

Miasto znane jest jednak przede wszystkim jako ośrodek turystyczny o ogromnym znaczeniu i właśnie tak należy tłumaczyć ogromne zainteresowanie, jakie wzbudza wśród gości z kraju oraz z zagranicy. Trudno się im zresztą dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę to, że mamy do czynienia z dawną stolicą Polski, a tym samym z miastem charakteryzującym się ogromnym dziedzictwem kulturowym.

Kraków może być jednak postrzegany również jako doskonała baza dla osób, którym marzą się jednodniowe wycieczki wiodące je do interesujących miejsc usytuowanych w najbliższej okolicy miasta. Oczywiście, wypady takie wymagają odpowiedniego przygotowania, jeśli jednak dysponujemy wynajętym samochodem, z pewnością wcielenie planów z nimi związanych w życie nie powinno być dużym wyzwaniem.

Wynajęty samochód sprawia również, że nie trzeba bazować na wycieczkach zorganizowanych, te zaś bywają drogie i tak najeżone atrakcjami, że trudno docenić ich zawartość. Na uwagę zasługuje i to, że osoby, które chcą poznać okolice Krakowa, nie mają najmniejszych powodów do niezadowolenia.

wycieczka do zakopanegoW najbliższych okolicach znajduje się między innymi Kopalnia Soli w Wieliczce, były nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu oraz znane na całym świecie sanktuarium maryjne na Jasnej Górze w Częstochowie. Również miłośnicy przyrody nie powinni mieć powodów do niezadowolenia. W odległość wynoszącej maksymalnie 150 kilometrów od centrum miast znajduje się przecież aż sześć parków narodowych.

Najbliższy z nich – Ojcowski Park Narodowy znajduje się zaledwie w odległości 18 kilometrów – niemal na rogatkach miasta. Wynajętym samochodem można też udać się do Zakopanego. Odległość pomiędzy oboma miastami wynosi zaledwie 106 kilometrów, a miasto leżące u podnóża Tatr nie bez przyczyny określane jest mianem zimowej stolicy Polski.