Jak się poruszać po Krakowie wynajętym samochodem?

kraków wynajętym samochodemOdpowiedź na pytanie o to, czy w Krakowie możliwe jest wynajęcie samochodu, musi być twierdząca. Nie bez znaczenia jest przy tym również to, że liczba firm świadczących tego rodzaju usługi jest naprawdę duża.

Co więcej, w zdecydowanej większości przypadku nie musimy nawet udawać się w tym celu do ich siedziby, możemy bowiem poprosić o odstawienie samochodu w miejsce wskazane przez nas. Już choćby dlatego warto starannie przejrzeć oferty dostępne w Internecie wybierając na tej podstawie te, które jawią się jako najbardziej atrakcyjne. Jeśli zastanawiamy się nad cenami wynajmu musimy mieć świadomość tego, że oferty charakteryzuje duży stopień ich zróżnicowania.

Koszty wynajmu wahają się od 60 do nawet 300 złotych za dobę, a kluczowym czynnikiem okazuje się być klasa pojazdu, który znalazł się w centrum naszej uwagi. Oczywiście, koszt ten można zminimalizować, a pracownicy wypożyczalni są gotowi negocjować z nami zwłaszcza, gdy deklarujemy gotowość wynajęcia pojazdu na dłuższy okres. Oczywiście, nie można zapominać o tym, że o wynajmie nie będzie mowy, jeśli nie będziemy się legitymowali ważnym dowodem osobistym i prawem jazdy.

Nie powinno nas też zaskoczyć to, że wypożyczalnie oczekują od swoich klientów depozytu określanego też mianem kaucji zwrotnej, który może wynosić od 500 do 1000 złotych. Osoby, które myślą o poruszaniu się po Krakowie wynajętym samochodem muszą mieć też świadomość tego, że w mieście wprowadzono strefy płatnego parkowania. Oznacza to między innymi, że do ścisłego centrum można wjechać jedynie wówczas, gdy ma się specjalne pozwolenie.

Kraków gdzie wynająć autoCo więcej, w tak zwanej strefie B obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę, a monitoring jest zdumiewająco skuteczny, gdy mamy do czynienia z kierowcami, którzy chcą je ignorować. Jeśli więc jakaś wiadomość ma się spodobać kierowcom, z pewnością będzie nią ta, która mówi, że strefa płatnego parkowania obejmuje jedynie w dni powszechne od 10-ej do 20-ej. W weekend nie ma żadnego problemu z bezpłatnym parkowaniem, choć samo znalezienie miejsca może być problematyczne.