Urlop w Krakowie – komunikacja miejska vs. wynajem samochodów

komunikacja contra wynajem samochoduJeśli przed nami wyczekiwany urlop, to pewnie nie możemy się już doczekać kiedy to nastąpi. Większość z nas stara się planować taki urlop bardzo dokładnie, by dzień po dniu wiedzieć co będziemy zwiedzać. Jeśli wybieramy się do Krakowa, to pojawia się pytanie jak będziemy się poruszać po mieście.

Zarówno komunikacja miejska jak i też wypożyczenie auta ma swoje plusy i minusy. Dlatego trzeba sobie dobrze rozważyć, które opcje będą dla nas najlepsze i kiedy będziemy czuli się najbardziej komfortowo. Jeśli wybieramy komunikacje miejską to musimy się liczyć z pewną niepewnością. Będziemy bowiem między innymi uzależnieni od obowiązującego rozkładu jazdy. Nie wiemy ile trzeba będzie czekać na pojazd. Gdy zaś mamy wypożyczone auto to takie ograniczenia nie będą już nas dotyczyć i praktycznie zawsze możemy się decydować na takie rozwiązania, które będą dla nas najlepsze.

MPK a samochódW przypadku publicznego transportu może być także tłok a latem także nie do końca przyjemny zapach. Jednak nie musimy się martwić o kwestie parkingów czy też jak dotrzeć do jakiegoś miejsca. Dlatego właśnie pojawia się pytanie na co się najlepiej zdecydować. Można też wybrać wypożyczenie auta z kierowcą i wtedy jakby łączymy zalety komunikacji z własnym autem. Oczywiście będzie to się wiązało ze sporymi kosztami, ale i tak mniejszymi niż te jakie pojawiać się będą w momencie, gdy weźmiemy taksówkę. Oczywiście różnych możliwości mamy wiele i zależy od nas na co się zdecydujemy.

Dużo zależy od tego czy chcemy tylko zwiedzać miasto czy także inne regiony Małopolski. Jeśli chcemy odwiedzać inne miejsca to na pewno lepiej będzie się zdecydować na auto, ponieważ da nam więcej możliwości. Natomiast, jeśli zwiedzamy samo miasto to możliwe, że komunikacja miejska będzie wystarczająca.