Wynajem aut - z innej beczki

wypożyczalnia samochodów historiaJeśli zainteresujemy się historią wypożyczalni samochodów to zobaczymy jak bardzo długa jest i jak wiele różnych rzeczy się z nią wiąże. Pierwsza wypożyczalnia w takim charakterze jak obecnie je rozumiemy powstała w roku 1915 w stanie Nebraska w USA. Założył ją Joe Saunders.

Aby prowadzić swoją działalność przygotował specjalne urządzenie, które mierzyło sumę przejechanych kilometrów. Samochód w tym okresie był pewną oznaką prestiżu oraz zamożności, dlatego biznesmeni chętnie z nich korzystali. Przejechanie wypożyczonym autem kosztowało 10 centów za każdą milę i była to wysoka stawka jak na tamten okres.

Mimo tego wypożyczalnia dość szybko się rozwijała i rzeczywiście była w stanie wzbudzić zainteresowanie różnych klientów. Jako, że wiele osób wynajmowało auta od Saundersa ten zdecydował się na to, by wprowadzić swoje auta również do kolejnych firmowych fili w innych standach. Fakt tak sprawnego rozwoju interesu zachęcił także innych do tego, by się działalnością w tej formie zainteresować. Dlatego właśnie zaczęły się pojawiać konkurencyjne firmy w innych stanach.

Ostatecznie rozwój jednak został zatrzymany w czasie II Wojny Światowej i tak naprawdę sytuacja zmieniła się po zakończeniu wojny i wypożyczalnie samochodów także znacząco się zmieniły w tym momencie. Pojawił się Warren Avis, który rozpoczął swoją działalność, która polegała na tym, że miał biura wypożyczalni aut na lotniskach. W ten sposób obsługiwał żołnierzy, którzy wracali z wojny. I tak rozwinęły się takie wypożyczalnie jakie obecnie większość z nas zna.

Współcześnie wypożyczalnie są już taką ofertą, z której korzysta wiele ludzi na całym świecie. Między innymi wypożyczalnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów, którzy bardzo chętnie decydują się na wynajem aut, gdy wyjeżdżają do innego kraju i korzystają z transportu lotniczego. Wypożyczalnie są dla nich szansą na to, by uniezależnić się od komunikacji miejskiej i tym samym będzie można jeździć tam, gdzie nam to odpowiada.

pierwsza wypożyczalnia samochodówWypożyczalnie rozwijają się sprawnie także w największych miastach w naszym kraju. Między innymi w Krakowie, gdzie świetnie rozwija się turystyka turyści bardzo chętnie decydują się na to, by korzystać z wypożyczalni. Skoro zaś istnieje takie zainteresowanie to nie ma się co dziwić, że większość dużych agencji zajmujących się wypożyczaniem samochodów ma swoje biura również na terenie Krakowa. Dla większości turystów takie wypożyczone auto staje się szansą na to, by poza samym Krakowem zwiedzić także okolice tego miasta.