W jakich sytuacjach najczęściej wypożyczamy samochody?

kiedy wypożyczamy samochódWynajem samochodów zyskuje na popularności z roku na rok i obecnie nie ma już chyba wątpliwości, że jest to usługa, z którą mamy do czynienia wyjątkowo często. Modny jest przy tym nie tylko klasyczny wynajem na wakacje, ale również wynajem samochodu zastępczego, wynajem postrzegany jako alternatywa dla leasingu, a nawet wynajem samochodów dla pracowników.

Na rynku nie brakuje zresztą firm, które odpowiadają za świadczenie tego typu usług. Owszem, jeszcze kilka lat temu o wynajmie samochodów mówiliśmy jako o usłudze, która została przygotowana z myślą o obcokrajowcach i bogatych biznesmenach. Dziś jednak coraz częściej sami śmiejemy się z takiego podejścia. Wynajem na czas naprawy to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają ofiary kolizji drogowych.

Tak w pracy, jak i w codziennym życiu coraz trudniej jest się obejść bez samochodu, a przecież nie zawsze znajdujemy się w sytuacji na tyle komfortowej, aby możliwe było pożyczenie pojazdu. Na szczęście, osoby poszkodowane w wypadku maja prawo do samochodu zastępczego. Co więcej, opłaty za jego użytkowanie pochodzą z OC sprawcy.

Zdecydowana większość firm, która świadczy tego typu usługi już od dawna odeszła od utrzymywania w tym celu własnej floty, wypożyczalnie samochodów okazują się więc szczególnie interesującym rozwiązaniem (http://auto-online.pl/porownanie-leasingow/ekdv/leasing-vs-kredyt.html). Innym pretekstem do wypożyczenia samochodu jest wyjazd na wakacje. Niejednokrotnie okazuje się przecież, że wyjazd taki zbliża się nieubłaganie, a stary samochód akurat w tym momencie postanawia dać nam do zrozumienia, że nie zamierza z nami współpracować.

wypożyczony samochód dla biznesmenaSamochód warto wypożyczyć również wówczas, gdy nasze auto jest sprawne, mamy jednak podstawy do tego, aby obawiać się, że dłuższy wyjazd będzie dla niego zbyt wielkim obciążeniem. Coraz modniejszy staje się również wynajem długoterminowy, jego warunki potrafią być bowiem znacznie bardziej atrakcyjne niż te, z którymi mamy do czynienia w odniesieniu do leasingu. Wynajem taki na ogół oferowany jest na okres od 1 do 24 miesięcy.