Dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają Kraków?

wynajem aut KrakówZarówno Kraków, jak i jego okolice znane są jako obszary, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia nie tylko z imponującym dziedzictwem kulturalnym i historycznym, ale również ze znakomitym zapleczem turystycznym. Wszystko to sprawia, że co roku do Krakowa trafiają miliony zwiedzających wywodzących się nie tylko z kraju, ale również z zagranicy.

Osoby, które decydują się na odwiedzenie Krakowa przyznają, że atutem miasta jest jego korzystne położenie. Trudno się temu dziwić, Kraków znajduje się bowiem w zasięgu bardzo istotnych węzłów komunikacyjnych, a więc między innymi kolei, połączeń drogowych i lotniczych. Dzięki temu wizyta w stolicy Małopolski może być również okazją do odwiedzin w innych miastach położonych na południu kraju.

Osoby, które myślą nie tylko o poznaniu samego Krakowa, ale i innych części Małopolski, coraz częściej zastanawiają się nad skorzystaniem z możliwości, jakie otwiera przed nimi wypożyczalnia zlokalizowana na lotnisku Balice. Trudno się temu dziwić, jawi się ona bowiem jako szczególnie interesujące rozwiązanie.

lotnisko Balice w KrakowieMiędzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice nosi imię Jana Pawła II i jest zlokalizowany około 11 kilometrów na zachód od centrum miasta. Znajduje się na terytorium miejscowości Balice i to właśnie jej zawdzięcza swoją nazwę. Na uwagę zasługuje już choćby to, że dojazd na lotnisko jest nie tylko nieskomplikowany, ale również relatywnie tani. Można skorzystać między innymi z pociągu, autobusu oraz samochodu. Oczywiście, każdy może też zamówić taksówkę. Koszt podróży do centrum miasta waha się w granicach 55 złotych, a czas jej trwania wynosi maksymalnie trzydzieści minut i jest uzależniony od skali natężenia ruchu drogowego.

Osoby, które korzystają z usług wypożyczalni na ogół nie ograniczają się do zwiedzania Krakowa i poważnie zastanawiają się również nad zapoznaniem się z tym, co maja im do zaoferowania jego okolice. Kraków jest zatem traktowany nie tylko jako cel sam w sobie, ale i jako baza wypadowa do innych części Małopolski.