ABC wynajmu samochodów

wynajem samochodówDodatkowe wyposażenie

Jeśli wyjeżdżamy z rodziną na wakacje i myślimy o tym, by wynająć auto to trzeba się zastanowić także nad tym jakie dodatkowe wyposażenie będzie nam potrzebne na takim wyjeździe. Praktycznie wszystkie wypożyczalnie starają się obecnie przygotowywać jakieś ciekawe oferty dodatkowych elementów, które można wypożyczyć. Oferowane nam będą foteliki oraz podkładki dla dziecka, nawigacja GPS czy telefon do samochodu. Ale niektóre wypożyczalnie idą jeszcze dalej i rozwijają ofertę dużo bardziej wprowadzają takie elementy jak mini telewizory, konsole do gier. Opcje są praktycznie nieograniczone i przy wynajmie aut różne możliwości są ogromne.

Uważaj na ukryte koszty

Kwestia ukrytych kosztów może nas dopaść praktycznie w każdej branży, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić. W przypadku wypożyczalni trzeba interesować się takimi kwestiami jak: Końcowa kwota wynajmu Warto sprawdzić czy ta kwota, która będzie nam podawana zawiera w sobie podatek VAT, czy tego podatku będzie pozbawiona. Końcowa kwota może się bowiem potem znacznie różnić i lepiej mieć tutaj pewność.

Opłaty przygotowawcze

Zanim zdecydujemy się na wynajem warto się zainteresować czy firma nie pobiera jakichś opłat przygotowawczych za wyszykowanie takiego samochodu. Niekiedy bowiem będzie to nawet 100 złotych, a to oczywiście podwyższy rachunek.

Limit Kilometrów

Obecnie to już coraz rzadziej stosowana praktyka, ale nadal będą takie firmy, które limit kilometrów starają się wprowadzać, dlatego warto się upewnić, czy przypadkiem zbyt długie wycieczki nie będą nas słono kosztować, szczególnie, że dopłaty za przekroczony limit najczęściej są znaczące.

Więcej o wynajmie:

Mycie samochodu

To firma wypożyczająca powinna dbać o to, by klient otrzymywał czysty samochodów. Obecnie jednak praktyka jest różna i niekiedy dochodzi do sytuacji, w której za mycie auta potem będzie trzeba jeszcze zapłacić.

Udział własny w szkodzie komunikacyjnej

wypożyczony samochódJeśli w trakcie wypożyczenia wydarzy się jakaś stłuczka i będzie ona z naszej winy to trzeba się liczyć z tym, że istnieje coś takiego jak udział własny w szkodzie i będzie to taka kwestia, którą warto się zainteresować. Obecnie bowiem często sytuacja wygląda tak, że firmy wykorzystują tą klauzulę i starają się z klientów ściągać duże należności mimo, że naprawa jaka musi być wykonywana nie będzie znacząca. Dlatego takim rozwiązaniem będzie tutaj dodatkowe zabezpieczenie, które pozwoli nam za dodatkową opłatą znieść ten udział własny w szkodzie i w ten sposób nie będziemy ponosili żadnych dodatkowych kosztów.